29.11.2021 08:48 0 WH

Nie żyje Krzysztof Dubieniecki

Fot. Sosit Wzit/Facebook

Odszedł Krzysztof Dubieniecki – pucczanin, wiolonczelista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Pucku. Przez lata walczył z chorobą nowotworową. Miał 31 lat.

W sobotę (27 listopada) pucka szkoła muzyczna poinformowała o śmierci muzyka.

Z głębokim żalem, przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzysztofa Dubienieckiego – ucznia i absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej, syna naszych pedagogów, kolegi wielu uczniów szkoły. Składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje rodzinie oraz bliskim. Spoczywaj w pokoju Krzysiek – czytamy w komunikacie.

Krzysztof Dubieniecki ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Pucku oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie wiolonczeli.

W 2010 roku wykryto u niego nowotwór. Pucczanin przyjaźnił się z księdzem Janem Kaczkowskim, który wspierał go w walce o zdrowie. Krzysztof także działał w Puckim Hospicjum. Po sześciu latach choroba powróciła. Pomoc okazali przyjaciele i mieszkańcy Nordy. Odbył się koncert charytatywny, podczas którego zbierano środki na leczenie. Więcej o tym w naszym artykule.

Grał jako wiolonczelista w wielu projektach orkiestrowych. Współpracował m.in. z Weroniką Korthals czy Jagodą Godą Wojciechowską. Odszedł w wieku 31 lat.

7 wrz 2017 16:53

Opublikowany przez Ewę Bogumił Czwartek, 7 września 2017


Czytaj również: