26.11.2021 15:30 2 WH/UM w Gdyni

W poniedziałek zneutralizują niewybuch w Gdyni

Fot. gdynia.pl

W poniedziałek (29 listopada) przy Muzeum Emigracji pojawi się policja i saperzy. A to z powodu neutralizacji bomby z czasów II wojny światowej, na którą natrafiono przy nabrzeżu portowym.

W czwartek (25 listopada) patrol saperski przy nabrzeżu portowym w Gdyni odkrył niezidentyfikowany obiekt podwodny. Po analizie potwierdzono, że badane znalezisko to niewybuch, który prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej – czytamy na portalu gdynia.pl.

Wybuch zostanie usunięty w poniedziałek (29 listopada). Teren przy Muzeum Emigracji zabezpieczy policja, a neutralizację przeprowadzą specjaliści z Marynarki Wojennej RP.

To nie pierwszy przypadek, kiedy na terenie Gdyni odkrywane są tego typu „pamiątki” z czasów II wojny światowej. Niektóre z nich spoczywają w wodach zatoki i są regularnie neutralizowane przez żołnierzy Marynarki Wojennej. Bardzo ważne jest, aby w przypadku odnalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić o tym odpowiednie służby – policję lub straż miejską. W żadnych wypadku nie wolno dotykać ani zabierać takiego znaleziska ze sobą – informują gdyńscy urzędnicy.

Dowódca patrolu saperskiego zdecydował o ewakuacji budynku Kapitanatu Portu Gdynia, o ewakuacji budynku Muzeum Emigracji, zamknięciu nabrzeża Francuskiego dla działań eksploatacyjnych oraz o usunięciu statków tam cumujących.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24