25.11.2021 16:30 36 AB/TTM

Zmieni się uposażenie wójta i dieta radnych gminy Wejherowo

Fot.TTM

"Zmieni się uposażenie wójta gminy Wejherowo, które wynika z ustawy o samorządzie gminnym. Wójt zaproponował najniższą stawkę z widełek, które państwo przyznawało włodarzom" - w środę (24 listopada) odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Wejherowo.

W Bibliotece w Bolszewie obradowano o zmianach budżetowych, uposażeniu wójta i radnych, a przede wszystkim o podwyżkach dotyczących podatków.

Zmiany dotyczyły głównie wprowadzenia uzupełniającej subwencji ogólnej, którą otrzymaliśmy z budżetu państwa. Została ona wprowadzona do budżetu z przeznaczeniem na rok następny. Wprowadziliśmy także środki z funduszu covidowego na laboratoria przyszłości dla dwóch szkół z Orla i Gościcina. Subwencja wynosi 5 mln, a fundusz covidowy 300 tys. zł. - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Krystyna Kohnke, skarbnik gminy Wejherowo.

Rozmawiano także o sytuacji finansowej gminy i podwyżkach podatkowych na rok następny.

Dzisiaj mieliśmy szablon uchwał dotyczący podnoszenia podatków na przyszły rok. Jesteśmy po prognozach budżetowych na przyszły rok, wiemy, że będzie on ciężki. Zmiany w podatkach dotyczące osób fizycznych i osób prawnych wskazują, że dochody gminy będą mniejsze. Decydujemy się na podnoszenie średnio o 5 proc. wszystkich podatków - informuje Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Na obradach zostały uchwalone zmiany uposażenia wójta i radnych.

Zmieni się uposażenie wójta, które wynika z ustawy o samorządzie gminnym. Wójt zaproponował najniższą stawkę z widełek, które państwo przyznawało włodarzom. Zmiana diety radnych również jest wynikiem ustawy. W 2010 roku radni obniżyli swoje diety, po 11 latach nie ma podwyżki, tylko powrót do tego, co było przed 2010 rokiem - tłumaczy Hubert Toma, przewodniczący Rady Gminy Wejherowo.

W porządku obrad sesji znalazło się łącznie 15 uchwał.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24