25.11.2021 08:00 0 AB

Zbierają prezenty dla dzieci z domu dziecka

źródło:Dom im. J. Korczaka

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki czyli czas prezentów. W Rumi została zorganizowana zbiórka, aby dzieci znajdujące w trudnej sytuacji rodzinnej także otrzymały upominek w tym wyjątkowym dniu. Wszystkie zebrane prezenty zostaną przekazane domowi dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Dom im. Janusza Korczaka powstał w 1945 roku jako pierwszy dom małych dzieci w Gdańsku. Początkowo przeznaczony był dla sierot wojennych i samotnych matek. Obecnie w placówce przebywać może 45 dzieci w wieku od 0 do 12 lat. Podopieczni podzieleni są na trzy grupy opiekuńczo-wychowawcze.

Mieszkańcy Rumi prowadzą zbiórkę prezentów, które będą przekazane dzieciom z domu dziecka. Celem jest zdobycie 45 prezentów m.in. słodycze, zabawki czy nowe pluszaki.

Wspólnie z moją żoną oraz grupą przyjaciół i znajomych pragniemy zrobić coś dobrego. Niebawem Mikołajki, a na świecie jest cała masa dzieci, które nie mają u swego boku kochającej rodziny. W gdańskim Domu im. Janusza Korczaka przebywa obecnie ponad 40 podopiecznych i to właśnie na ich twarzach pragniemy wywołać uśmiech w tym magicznym czasie - informuje na Facebooku Krzysztof Rogocki, organizator zbiórki.

Akcja potrwa do 3 grudnia, a 5 grudnia wszystkie prezenty zostaną przekazane bezpośrednio do domu dziecka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24