23.11.2021 15:43 4 PM/KMP Sopot

Pobił partnerkę w hotelowym pokoju przy dzieciach

Fot. KMP Sopot

Policjanci z Sopotu zatrzymali 58-letniego obywatela Belgii, który w pokoju hotelowym pobił swoją 35-letnią partnerkę. Funkcjonariusze znaleźli też w jego walizce kokainę. O zdarzeniu policjanci powiadomią również sąd rodzinny, ponieważ w chwili zdarzenia oboje byli nietrzeźwi, a w pokoju przebywała 5-letnia córka kobiety i jej 12-letnia siostra. Obie dziewczynki trafiły pod opiekę rodziny.

W sobotę (20 listopada) wieczorem policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że w jednym z hoteli doszło do kłótni pomiędzy partnerami i zranienia 35-latki.

Przy recepcji hotelu funkcjonariusze zauważyli zakrwawioną kobietę. Miała ona widoczne obrażenia twarzy i poinformowała, że uderzył ją 58-letni partner. Jeden z patroli policyjnych pozostał z ranną mieszkanką Grudziądza i zaopiekował się nią do czasu przyjazdu pogotowia, natomiast drugi patrol w pokoju hotelowym zatrzymał 58-letniego obywatela Belgii – informuje policja.

Mężczyzna był nietrzeźwy, a alkomat pokazał u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania jego pokoju policjanci znaleźli też w walizce pudełko z białym proszkiem. 58-latek od razu przyznał się mundurowym, że to kokaina, którą kupił po przylocie do Polski.

Oprócz tego w pokoju hotelowym były 5-letnia córka kobiety i jej 12-letnia siostra, którymi przed przyjazdem policjantów zaopiekowali się inni goście hotelu.

Z uwagi na silny zapach alkoholu od 35-latki mundurowi sprawdzili jej trzeźwość i potwierdzili, że ona również jest nietrzeźwa. Alkomat pokazał u niej  blisko 2,5 promila alkoholu – podają policjanci.

Ranna kobieta została przewieziona do szpitala, natomiast dwójkę dzieci policjanci przekazali pod opiekę rodziny, która przyjechała na miejsce.

Zatrzymany 58-letni obywatel Belgii noc spędził w policyjnym areszcie. W poniedziałek (22 listopada) na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała 35-letniej mieszkanki Grudziądza oraz posiadania kokainy. O całym zdarzeniu policjanci powiadomią też sąd rodzinny, któremu przekażą materiały sprawy.  

Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za uszkodzenie ciała sprawcy grozi do 2 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24