19.11.2021 12:00 0 AB/GOSRiT Luzino

Startuje Kaszub Cup w Luzinie - na boisku zagrają młodsi

Facebook.com/Kaszub Cup

1200 drużyn z ponad 220 klubów nie tylko z Polski, ale także z Rosji i Białorusi - tyle zespołów uczestniczyło w 13-letniej historii turniejów Kaszub Cup. Przez lata zawody oglądali z trybun wybitni piłkarze, a także trenerzy reprezentacji Polski m.in. Paweł Janas i Wojciech Łazarek. Czas na kolejną edycję znanego w świecie piłki nożnej wydarzenia. Start już w sobotę (20 listopada).

W sobotę (20 listopada) zostanie zainaugurowana kolejna edycja Kaszub Cup, czyli cyklu turniejów piłki nożnej, które odbywają się na obiekcie** GOSRiT Luzino.** Jako pierwsze na boisko wyjdą młodzi adepci piłki nożnej z rocznika 2012. Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów z terenu całego województwa i od godziny 9:00 będą ze sobą rywalizować.

W tegorocznej edycji zaplanowano 12 turniejów, które będą rozgrywane co tydzień przez całą zimę. W turniejach wezmą udział nie tylko młodzi piłkarze, ale także seniorzy, którzy zagrają 5 grudnia. Oprócz zawodów w ramach cyklu zostaną też zorganizowane takie wydarzenia jak Turniej Nadzieje Polskiej Piłki im. Marszałka Macieja Płażyńskiego, czy turniej kobiet open o tytuł Mistrza Kaszub.

Facebook.com/Kaszub Cup

Historia Kaszub Cup jest bogata. Gośćmi honorowymi byli znani trenerzy reprezentacji Polski, a także znani piłkarze. Nagrody dla zwycięzców przyznawali m.in. Rafał Kaczmarczyk, Karol piątek czy Marcus da Silva. Organizatorem pierwszego wydarzenia jest Paweł Buzała, były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk. Na uczestników i wygranych czekają liczne nagrody.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24