18.11.2021 16:00 23 WH/KPP w Wejherowie

Włamali się do 13 domów w powiecie wejherowskim? Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Fot. KPP w Wejherowie

Policjanci z Szemudu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o włamywanie się do domów i kradzież m.in. elektronarzędzi. Podczas ujęcia, jeden z nich próbował uciekać. Usłyszeli 13 zarzutów.

We wtorek (16 listopada) po godzinie 1:00 policjanci z Szemudu skontrolowali toyotę yaris.

Kiedy podeszli do samochodu, kierowca otworzył drzwi i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego pola. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Drugi mężczyzna – pasażer samochodu został zatrzymany na miejscu. W trakcie legitymowania okazało się, że kierowca jest poszukiwany – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Mundurowi przeszukali samochód – znaleźli łomy, nóż, przedmiot, który swoim wyglądem przypominał broń palną oraz różne inne pakunki i elektronarzędzia. Według policji część z rzeczy była kradziona, a reszta przedmiotów miała służyć mężczyznom do włamań.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego wejherowskiej komendy, którzy ustalili, że dwaj 31-latkowie z powiatu kartuskiego włamali się do 13 domów na terenie całego powiatu wejherowskiego. Ponadto kierowca samochodu był osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności – dodaje Potrykus.

Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli trzynaście zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Jeden z mężczyzn trafił już do aresztu śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności, ponieważ był poszukiwany. Wobec drugiego prokurator rejonowy w Wejherowie zastosował dozór policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24