16.11.2021 13:00 0 AB/Dragon Wejherowo

Trzy medale młodych judoków z Wejherowa

Facebook.com/UKS Team Dragon Wejherowo

Na Mistrzostwa Pomorza w Judo Dzieci im. Wiesława Sawickiego i komandora Stanisława Filipiaka pojechała skromna grupa trzech młodych zawodników z klubu Dragon Wejherowo. Wszyscy w swoich kategoriach zdobyli medal.

W sobotę (13 listopada) odbyły się jubileuszowe XXX Mistrzostwa Pomorza Dzieci w Judo. Najlepsi młodzi zawodnicy z całego Pomorza spotkali się w Akademickim Centrum Sportowym przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni by wspólnie rywalizować. Na zawody przyjechało także trzech judoków z Wejherowa. Mimo silnie obsadzonej rywalizacji, każdemu z nich udało się zdobyć medal w swojej kategorii.

Trzy medale Dragona na Mistrzostwach Pomorza dzieci w Judo. Bardzo dobry występ zanotowała trzyosobowa ekipa UKS Team Dragon Wejherowo zdobywając komplet medali: złoto – Mikołaj Stanke, srebro- Kacper Stanke, brąz – Maciej Wirkowski - poinformował klub UKS Team Dragon Wejherowo na Facebooku.

Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2012/2013, 2010/2011 i 2008/2009, a także w kategoriach wagowych. Najlepiej poradził sobie** Mikołaj Stanke,** który wygrał całą rywalizację w kategorii wagowej do 42 kg. Srebrny medal do 46 kg przywiózł Kacper Stanke, a brązowy Maciej Wirkowski w kategorii do 63 kg.

Facebook.com/UKS Team Dragon Wejherowo Facebook.com/UKS Team Dragon Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24