15.11.2021 17:00 0 AB/TTM

Pobiegli dla niepodległej w Bolszewie

Fot.TTM

Z okazji Święta Niepodległości w gminie Wejherowo odbyła się kolejna impreza sportowa mająca na celu upamiętnienie historycznego dnia. Wszyscy chętni spotkali się w Bolszewie by razem pobiec lub przejść na dystansie 5 km. W sumie w imprezie wzięło udział około 150 osób.

W sobotę (13 listopada) o godzinie 9:30 wystartował marsz na 5 km metodą Nordic Walking, godzinę później wyruszyli biegacze. Zawodnicy spotkali się na trasie, która bardzo im się spodobała.

Trasa jest w zasadzie historyczna, tutaj odbywały się biegi szkolne, przełaje. Wróciliśmy po latach na tę trasę, zawodnikom bardzo się ona spodobała. Jest to 5 km trasa, zawodnicy robią małą pętlę, potem wchodzą na drugą pętlę, dalej biegną prosto w stronę Góry. Potem wracają w to miejsce skąd wystartowali. Trasa jest po części utwardzona przez nadleśnictwo a po części typowo leśna gdzie jest igliwie i piasek - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Wojciech Kuziel, współorganizator i radny gminy Wejherowo.

Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM

Pogoda sprzyjała uczestnikom, którzy na bieg przyjechali także z różnych zakątków Polski.

Pogoda jest rewelacyjna dla chodziarzy i biegaczy. Upał nas nie męczy, pod tym kątem jest bardzo dobrze. Przyjechałam tutaj z mężem, ponieważ kocham Bałtyk, Trójmiasto i Małe Trójmiasto Kaszubskie, jesteśmy zauroczeni Pomorzem - mówiła Joanna z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół z Zakopanego.

Wszyscy uczestnicy po pokonaniu trasy otrzymali pamiątkowe medale. Jak co roku impreza cieszyła się bardzo dużą popularnością.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24