15.11.2021 14:00 2 AB/TTM

Obchodzili dzień niepodległości na sportowo

Fot.TTM

W gminie Wejherowo z okazji święta niepodległości zorganizowano wiele wspólnych przedsięwzięć, które miały zjednoczyć mieszkańców w tym dniu. Oprócz tradycyjnych obchodów gmina zdecydowała się uczcić dzień na sportowo, organizując po raz pierwszy turniej piłki ręcznej.

W sobotę (13 listopada) w Bolszewie odbył się turniej piłki ręcznej zorganizowany przez wójta gminy Wejherowo we współpracy z Tytanami Wejherowo. W ramach święta niepodległości w gminie odbyły się wydarzenia sportowe, takie jak bieg i marsz nordic walking. Niepodległościowe zawody piłki ręcznej zorganizowano po raz pierwszy.

Jest duże zainteresowanie, bieg i marsz nordic walking cieszą się dużą frekwencją. Turniej piłki ręcznej w tym roku był pierwszy raz, ale mamy nadzieję, że drużyny, które zostały zaproszone i chcą brać udział w takich imprezach, będą przyjeżdżać do nas cyklicznie - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

W turnieju zagrały drużyny z kategorii młodzików i młodziczek z Wejherowa, z Przywidza i Gdyni.

Zaprosiliśmy do nas sześć drużyn, trzy damskie i trzy męskie. Poziom był wysoki, ponieważ są to drużyny, które na co dzień grają w lidze związku piłki ręcznej w Polsce. Jest to dla nich dodatkowy trening, dodatkowy sposób na to, żeby mogli ze sobą sparować. Jest to też fajny sposób, aby wspólnie świętować dzień 11 listopada - dodał wójt.

Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM

Wśród dziewczynek wygrały Tytanki Wejherowo, które pokonały UKS Cisowa Gdynia 13:9 i Zawiszę Przywidz 8:7, natomiast wśród chłopców to Zawisza Przywidz była najlepsza. W swoich meczach pokonali pierwszy i drugi zespół Tytanów Wejherowo. Dla wszystkich uczestników przygotowane były medale oraz słodki poczęstunek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24