09.11.2021 14:30 2 AB/Akademia Siatkówki Pliński & WIka

Nowa funkcja Daniela Plińskiego w Pluslidze

źródło: facebook.com/Stal Nysa

Daniel Pliński, były siatkarz, mistrz Europy i wicemistrz świata zmienił właśnie pracę. Został trenerem Stali Nysa, którą poprowadzi już w najbliższym spotkaniu Plusligi.

Daniel Pliński to urodzony w Pucku zawodnik, który po zakończeniu swojej kariery szkoli młodych adeptów siatkówki w regionie. Wraz z innym byłym reprezentantem Polski Marcinem Wiką prowadzi Akademię Siatkówki, która zrzesza dzieci ze szkół podstawowych na Nordzie.

Trenerze Danielu! Życzymy Ci powodzenia, spełnienia sportowych celów i dużo radości z wykonywanej pracy na nowym etapie kariery trenerskiej - poinformowała na Facebooku Akademia Siatkówki Pliński & Wika.

To nie będzie pierwsza praca Plińskiego jako trenera. Od maja 2021 roku prowadził kadrę U-21, która pod jego okiem wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata. Po mistrzostwach były siatkarz przestał pełnić rolę trenera reprezentacji.

Teraz przed sportowcem stoi nowe wyzwanie. Po dymisji Krzysztofa Stelmacha podjął się roli selekcjonera w Stali Nysa. Siatkarze z Nysy w tym sezonie mają na koncie 6 przegranych i ani jednego zwycięstwa. Kolejny mecz już z nowym trenerem rozegrają w sobotę o 17:30 z Wartą Zawiercie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...