09.11.2021 08:30 0 AB/Stolem Gniewino

Stolem Gniewino uległ liderowi ligi

Facebook.com/Stolem Gniewino

Stolem Gniewino po wyrównanej grze i dobrej postawie przegrał z liderem III ligi Olimpią Grudziądz. Kolejna porażka sprawiła, że tracą już do lidera 18 punktów, jednak nadal utrzymują się w środkowej części tabeli.

W sobotę (6 listopada) Stolem Gniewino na swoim stadionie podjął Olimpię Grudziądz, lidera tabeli i jednego z faworytów rozgrywek. Lider przed meczem w 15 spotkaniach wygrał 11 z nich. Na koncie ma jeszcze jeden remis i trzy porażki. Na korzyść Olimpii wpływała także zmiana trenera Stolema na kilka dni przed meczem. Pomimo tego, że to piłkarze z Grudziądza byli wyraźnymi faworytami, samo spotkanie nie pokazało, że Stolem jest gorszą drużyną.

Stolem Gniewino mecz rozpoczął od kilku groźnych akcji szczególnie z kontry i prawą stroną boiska. Odważny początek przypłacili jednak szybkimi dwiema żółtymi kartkami, które otrzymali Michał Wiśniewski i Adrian Bukowski.

Pomimo problemów Stolem miał kilka okazji a wyróżniającym się zawodnikiem był Michał Balewski. W 31 minucie żółtą kartką został jeszcze ukarany Mateusz Wachowiak. Wynik do przerwy 0:0.

Po przerwie Dawid Patelczyk zobaczył żółtą kartkę. Impuls Olimpii Grudziądz dał Patryk Leszczyński, który zdobył bramkę po potężnym strzale z 30 metrów. W 78. minucie po spokojniejszej grze goście podwyższyli prowadzenie po golu Jakuba Bojasa. Jeszcze w 90. minucie Stolem miał szansę na bramkę kontaktową jednak strzał Adama Grossa został obroniony. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości.

Postawiliśmy trudne warunki, było dużo walki, biegania ale jednak z naszej strony było mało sytuacji. Mimo że goście przeważali też nie stworzyli super sytuacji, jednak jeśli już mieli taką to byli wtedy bardzo skuteczni. Trafili dwa razy i wygrali 2:0. Chciałbym podziękować chłopakom za walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Zostawili dużo zdrowia na boisku - powiedział po meczu Marek Świtała, trener Stolema.

Stolem Gniewino pomimo porażki nadal zajmuje 11. miejsce w tabeli. W 16 spotkaniach udało się im zdobyć 19 punktów. W rundzie jesiennej gracze z Gniewina zagrają jeszcze 2 spotkania. Następne odbędzie się już w sobotę (13 listopada). Na wyjeździe podejmą drugą w lidze Kotwicę Kołobrzeg. Początek meczu o 13:00.