05.11.2021 10:00 0 AB/Stolem Gniewino

Arkadiusz Gaffka nie jest już trenerem Stolema Gniewino

Facebook.com/Stolem Gniewino

Arkadiusz Gaffka przestał pełnić funkcję pierwszego trenera III ligowego Stolema Gniewino. We wtorek (2 listopada) złożył rezygnację ze stanowiska.

W lipcu rezygnację z funkcji trenera zespołu złożył Tomasz Dołotko, wieloletni szkoleniowiec, który w swoim ostatnim sezonie wprowadził Stolem do III ligi. Został jednak w zarządzie klubu i to głównie za jego pośrednictwem na nowego trenera został wybrany Arkadiusz Gaffka.

Od 14 lat jestem związany z tym klubem. Doszedłem do wniosku, że więcej jako trener z tą drużyną nie mogę zrobić, poza tym mam problemy zdrowotne. Miałem już bardzo partnerskie relacje z zawodnikami, dlatego uważam że do takiej familijnej atmosfery potrzebny jest ktoś nowy z inną metodyką pracy i nowymi bodźcami dla zawodników - mówił Tomasz Dołotko po zatrudnieniu Gaffki.

Arkadiusz Gaffka to były piłkarz m.in. Pogoni Lębork, w karierze trenerskiej natomiast prowadził** młodzież w Arce Gdynia i IV ligowy Gryf Słupsk**. Kiedy obejmował klub, stanął przed bardzo trudnym wyzwaniem. Stolem awansował do III ligi, a nowy trener miał przede wszystkim zdobywać punkty i nie znaleźć się w strefie spadkowej. Do tej pory zespół z Gniewina zajmuje 11 miejsce w tabeli. Ich bilans to pięć zwycięstw, cztery remisy i sześć porażek. Natomiast w wojewódzkim Pucharze Polski drużyna awansowała do 1/8 finału gdzie wiosną zagra z Lechią II Gdańsk. Tym bardziej dziwi fakt że pomimo dobrych wyników zdecydował się na rezygnację.

We wtorek Arkadiusz Gaffka złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera III ligowego zespołu Stolema. W pozostałych trzech spotkaniach rozgrywanych w tym roku kalendarzowym drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Marek Świtała - informuje Stolem Gniewino na Facebooku.

Nowy trener zadebiutuje już w sobotę (6 listopada). Czeka go jednak bardzo trudne wyzwanie. Stolem na swoim stadionie podejmie lidera ligi, Olimpię Grudziądz. Początek spotkania o godzinie 17:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...