04.11.2021 14:30 0 AB/Pomorski ZPN

Kolejne mecze III i IV ligi na Pomorzu

facebook.com/Stolem Gniewino

Zespoły z Pomorza rozegrają kolejne spotkania w ramach 14. kolejki IV ligi. Na boisko wyjdą gracze Stolema Gniewino, którzy w meczu 16. kolejki podejmą lidera ligi Olimpię Grudziądz.

W sobotę (6 listopada) na murawę wyjdą drużyny z powiatu wejherowskiego. W IV lidze o godzinie 11:00 u siebie zagra Wikęd Luzino, którego przeciwnikiem będą Czarni Pruszcz Gdański. Wikęd ostatnio awansował na 15. pozycję, natomiast beniaminek z Pruszcza jest 14. Zespoły mają taki sam bilans wygranych i porażek, a także podobny bilans bramkowy. Mecz zapowiada się bardzo wyrównanie. Gracze z Luzina ostatnio prezentują wzrost formy, spośród ostatnich pięciu meczy nie przegrali ani jednego, z kolei Czarni przeplatają zwycięstwa z porażkami.

O tej samej godzinie na wyjeździe zagra Orkan Rumia, który podejmie Pogoń Lębork. Rumianie ostatnio zaliczyli spadek formy i znajdują się obecnie dopiero na 19 miejscu. Pogoń jest 10. i będzie wyraźnym faworytem zbliżającego się spotkania. Ewentualna porażka sprawi, że Orkan straci kontakt punktowy ze środkiem tabeli.

Gryf Wejherowo w tym tygodniu nie wyjdzie na murawę, ze względu na nieparzystą liczbę zespołów w lidze. Wejherowianie zmierzą się na wyjeździe dopiero 13 listopada z Gryfem Słupsk.

Do rywalizacji w ramach 16. kolejki III ligi przystąpi także Stolem Gniewino. Na swoim stadionie w sobotę o godzinie 17:30 podejmie lidera Olimpię Grudziądz. Będzie to jak do tej pory najtrudniejsze zadanie beniaminka. W ostatnim meczu wysoko uległ Sokołowi Kleczew, mimo że mecz był bardzo wyrównany. Mimo porażki piłkarze z Gniewina nadal utrzymują się w środku tabeli i mają duże szanse na utrzymanie się w lidze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24