03.11.2021 13:00 4 AB/UM Gdynia

Planowana rozbudowa molo południowego w Gdyni

źródło: UM Gdynia

Statek-muzeum "Dar Pomorza" od lat stanowi wizytówkę miasta i urozmaica molo Południowe. Armator jednostki czyli Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku planuje zapewnić lepsze warunki gościom odwiedzającym statek. W tym celu plan został przekazany do prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka.

Statek - muzeum "Dar Pomorza" od lat cumuje przy molo Południowym stanowiąc atrakcję dla turystów. Co roku zwiedzający z całej Polski i nie tylko przyjeżdżają do Gdyni by zobaczyć obiekt z bliska. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, które jest armatorem jednostki zdecydowało się na rozwój mola Południowego. Głównym celem jest pozyskanie budynku, który ma spełnić wymagania gości i zapewnić im infrastrukturę. W związku z planem muzeum zgłosiło się do miasta Gdyni, gdzie w tym samym czasie trwał konkurs studialno-ideowy na projekt zabudowy i zagospodarowania głównej osi kompozycyjnej Gdyni – skweru Kościuszki, alei Jana Pawła II oraz molo Południowego. Teraz muzeum zwróciło się do prezydenta Gdyni w tej sprawie.

Muzeum zwróciło się do prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka z prośbą o uwzględnienie w przyszłym zagospodarowaniu molo Południowego przestrzeni dla potrzeb muzealnych pozwalających na umieszczenie wygodnej kasy, sklepiku z szeroką ofertą nie tylko pamiątek, ale również publikacji nautologicznych i innych oraz toalety przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i z małymi dziećmi - informuje Urząd Miasta Gdyni.

źródło: UM Gdynia

W planowanym budynku ma także widnieć informacja o żaglowcu i trasie zwiedzania. Promowana będzie również wiedza kulturalna o Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24