03.11.2021 11:30 4 AB/GOSRiT Luzino

Seniorzy z powiatu wejherowskiego zagrali w kręgle

Fot. Facebook.com/GOSRiT Luzino

Seniorzy z powiatu wejherowskiego wzięli udział w II Mistrzostwach Województwa Pomorskiego LZS w Bowlingu Seniorów. Do rywalizacji zostało przyjętych 48 zawodników z całego województwa. Najstarszym uczestnikiem był 85-letni Mieczysław Rejterada z Luzina.

W piątek (29 października) w jednej z kręgielni w Starogardzie Gdańskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Seniorów. W zawodach wzięła udział liczna grupa sportowców z grup Aktywny Senior LZS z Luzina i Kębłowa wraz ze swoimi trenerami Jolantą Radecką i Rafałem Freitag. Nie zabrakło także seniorów z K.S Wejherowo.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach wiekowych - 60+ i 70+. Do lat 60. mieszkańcy powiatu wejherowskiego nie mieli sobie równych. Wśród kobiet triumfowała Henryka Szpica z K.S Luzino, wyprzedzając drugą na podium Renatę Włodarczyk o 27 punktów. W kategorii mężczyzn zwyciężył Ryszard Lipkowski z Wejherowa pokonując resztę rywali o ponad 70 punktów. W najstarszej kategorii na podium zabrakło reprezentantów powiatu.

Dla laureatów przygotowano medale i dyplomy. Organizatorzy przyznali także specjalne trofea Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka dla najstarszych uczestników. Otrzymali je 78-letnia Jadwiga Lipska z Nowego Wieca i 85-letni Mieczysław Rejterada z Luzina. Po wręczeniu nagród seniorzy zaśpiewali wspólnie "Jak szybko mijają chwile, jak szybko mija czas".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...