02.11.2021 16:55 3 AB/Stolem Gniewino

Stolem Gniewino z wysoką porażką po wyrównanym meczu

Facebook.com/Stolem Gniewino

Stolem Gniewino boleśnie przegrał na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Wynik 0:4 nie odzwierciedla jednak przebiegu spotkania. Goście z Gniewina momentami grali jak równy z równym z dużo lepiej notowanym rywalem.

Pomimo że piłkarze z Gniewina wysoko ulegli gospodarzom, nie można powiedzieć, że zostali zdominowani. Gospodarze już w 8 minucie objęli prowadzenie po rzucie rożnym. Nie zraziło to jednak gości, którzy akcję później mieli okazję do wyrównania. Siedem minut później ponownie dużo szczęścia mieli gospodarze, którzy nie stracili prowadzenia. Po chwili to jednak Sokół zaatakował i był blisko podniesienia prowadzenia. Przed przerwą Stolem nadal walczył, a w 42 minucie piłka po uderzeniu Michała Balewskiego minimalnie mięła bramkę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1, po bardzo wyrównanej walce i wielu niewykorzystanych okazjach.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do pierwszej. Stolem ponownie miał wiele okazji, aby wyrównać. Tym razem doskonała szansa po rzucie rożnym została zmarnowana. W 56 minucie to gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak dwukrotnie Stolem ratował Bartłomiej Żynel w bramce. Po tej sytuacji to Sokół doszedł do głosu i zaczął częściej atakować gości. Bramka na 2:0 padła w 70 minucie, a jeszcze kolejna 4 minuty później. Gospodarze zdołali także strzelić gola w ostatniej akcji spotkania, a mecz zakończył się wysoką przegraną gości 0:4.

Pomimo walki i otrzymywania swoich szans Stolem nie zdołał strzelić ani jednej bramki. Okazji nie brakowało, jednak to, co stanowiło słabszy element graczy z Gniewina to na pewno skuteczność. Kolejny mecz rozegrają u siebie, z pierwszą w Lidze - Olimpią Grudziądz. Początek spotkania w sobotę o 17.30.