02.11.2021 12:00 0 AB/TTM

Tancerze z całej Polski na hali MOSiR w Rumi

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W hali MOSiR w Rumi zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski FTS w tańcu towarzyskim. W ciągu dwóch dni turnieju na parkiecie zaprezentowało się łącznie ponad 650 zawodników z całej Polski, ale także z zagranicy. Turniej odbył się z udziałem publiczności.

Zawody Mistrzostw Polski tańca sportowego w klasach B i A odbyły się 30 i 31 października. Pierwszego dnia pary miały okazję rywalizować w stylach latynoamerykańskich, a drugiego w standardowym. Uczestnicy bardzo licznie zgromadzili się na zawodach. Łącznie zgłosiło się 325 par.

W ciągu dwóch dni zapełniły się miejsca dozwolone na uczestnictwo, ponieważ turniejów odbywa się coraz mniej. Pary są głodne i chcą tańczyć. W zawodach łącznie wystąpi ponad 650 zawodników, którzy przyjechali tutaj z całej Polski. Wystąpią także tancerze z Rumi i Gdańska - mówi Paweł Muchewicz, kierownik mistrzostw.

Podczas zawodów sędziowie mieli problemy, aby wybrać najlepszą parę. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Na ocenę zawodników składa się wiele elementów takich jak technika, muzyka, prezentacja, choreografia, a także strój taneczny, który jest bardzo ważny.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Pary oprócz miejsca na podium walczyły także o awans do wyższej kategorii. Na zawodach wystąpili juniorzy w wieku 14-15 lat, a także kategoria dorosłych, do której zaliczani są już zawodnicy w wieku powyżej 15 roku życia. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, a zwycięzcy puchary oraz nagrody.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24