31.10.2021 15:07 0 Kwt/Arka Gdynia

Arka przegrywa z Miedzią Legnica

fot. Arka Gdynia

Arka Gdynia przegrała w Legnicy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Gdynianie zaprzepaścili okazję na zbliżenie się do czołowej dwójki w pierwszoligowej tabeli. Jest to także pierwsza porażka pod wodzą trenera Tarasiewicza.

Gola w 67 minucie zdobył Mijusković, celnie uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Domingueza.

Do meczu w Legnicy Arka przystępowała ze świadomością, że kompletu punktów w tej kolejce nie wywalczyli ani Widzew, ani ŁKS, więc wygrana w tym meczu istotnie przybliżyłaby żółto-niebieskich do ścisłej czołówki w tabeli. Tą samą wiedzę mają jednak także na Dolnym Śląsku i dla Miedzi, która przed pierwszym gwizdkiem była wiceliderem tabeli, zwycięstwo oznaczałoby stratę zaledwie jednego punktu do pozycji lidera. Stawka meczu zatem była ogromna – informuje klub.

Fortuna 1 liga - 15. kolejka sezon 2021/22:

Miedź Legnica - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramki: Mijusković 67'

Miedź: Lenarcik - Martinez, Mijusković, Aurtenetxe, Carolina - Śliwa, Tront, Dominguez, Lehaire (71' Matuszek), Zapolnik (90' Garuch) - Makuch (65' Bednarski)

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka, Valcarce - Bednarski (63' Deja), Milewski - Kobacki, Aleman (71' da Silva), Adamczyk (71' Siemaszko) - Rosołek (85' Czubak)

Żółte kartki: Martinez

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 2132


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...