28.10.2021 13:00 1 AB

Trefl Gdańsk zagra ze zwycięzcą Ligi Mistrzów

Facebook.com/Trefl Gdańsk

W sobotę (13 listopada) w Ergo Arenie dojdzie do hitowego spotkania. Trefl Gdańsk podejmie triumfatora ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle.

Trefl Gdańsk nie zaliczył dobrego początku sezonu w Pluslidze. Jak do tej pory rozegrał cztery spotkania z których tylko jeden wygrał. Do meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle rozegra jeszcze dwa spotkania. Pierwsze już w sobotę 30 października. W Ergo Arenie podejmą Stal Nysa. Z kolei 7 listopada na wyjeździe podejmą niedawnego zwycięzcę z Superpucharu Polski czyli Jastrzębski Węgiel. Siatkarzom z Gdańska potrzebne są punkty, jednak przy takim układzie spotkań będzie o nie bardzo trudno.

Mimo że Trefl zagra jeszcze 2 spotkania w lidze, to ugoszczenie ZAKSY Kędzierzyn Koźle jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem. Gracze Grupy Azoty są zwycięzcami Ligi Mistrzów a także obecnymi liderami Plusligi. Jako jedyna drużyna w lidze wygrała dotychczas wszystkie cztery mecze i straciła tylko dwa sety. Podczas meczu na parkiecie będzie można obserwować najlepszych siatkarzy w kraju i reprezentantów Polski m.in. przyjmujących Aleksandra Śliwkę i Kamila Semenika, atakującego Łukasza Kaczmarka, a także rozgrywającego Marcina Janusza. W barwach trefla zagrają mistrzowie świata z 2014 roku Mateusz Mika i Mariusz Wlazły.

Mecz odbędzie się w Ergo Arenie w sobotę 13 listopada.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...