27.10.2021 09:00 0 AB/GOSRiT Luzino

Paulina Stenka z brązowym medalem mistrzostw świata w Kickboxingu

Facebook/ GOSRiT Luzino

Paulina Stenka zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w kickboxingu w formule kick-light. Z mistrzostw, które odbyły się we włoskim Lido de Jesolo wróciła także Zuzanna Kalbarczyk z bardzo cennym doświadczeniem.

Od 14 do 24 października we włoskiej miejscowości Lido di Jesolo nieopodal Wenecji odbywały się Mistrzostwa Świata seniorów w kickboxingu. Na turniej pojechało wielu polskich reprezentantów, w tym dwie zawodniczki z klubu KTS-K GOSRiT Luzino - Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk. Młode Kickboxerki już teraz są najbardziej utytułowane w całym powiecie wejherowskim.

Paulina Stenka już w przeszłości odnosiła ogromne sukcesy. W 2018 roku została najlepszą zawodniczką Mistrzostw Świata juniorów, natomiast w 2019 sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Świata seniorów. W tym roku powtórzyła ten sukces w kategorii do 70 kg po bardzo dobrych występach. Dopiero w półfinale uległa doświadczonej reprezentantce Dani.

Zuzanna Kalbarczyk debiutowała na Mistrzostwach Świata. Przed turniejem wystąpiła w Pucharze Świata w formule full contact na którym wywalczyła srebrny medal. W ćwierćfinale jej przeciwniczką była zawodowa Mistrzyni Świata z Węgier. Walka była bardzo wyrównana a Zuzia walczyła z dużo bardziej utytułowaną kickboxerką jak równy z równym. Dopiero w 3 rundzie doświadczenie zawodniczki z Węgier wzięło górę i finalnie to ona awansowała do półfinału. Zuzanna Kalbarczyk po dobrym występie w turnieju zajęła miejsce w przedziale 5-8.

Start w MŚ naszych pań należy zaliczyć do bardzo udanych i dobrze to rokuje na przyszłość obu zawodniczek. Zarówno Zuzia, jak i Paulina wdarły się na salony światowego kickboxingu, zaś Paulina może zaliczać się do ścisłej czołówki kobiet w kickboxingu na świecie. Od początku trenerem zawodniczek jest Wejherowianin Rafał Karcz, który na co dzień prowadzi zajęcia w dwóch Klubach – Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym oraz w KTS-K GOSRiT Luzino. Od 2017 roku jest też trenerem Kadry Polski juniorów w kickboxingu - informuje GOSRiT Luzino na Facebooku.

Już w listopadzie reprezentacja Polski wyjedzie do Czarnogóry na Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów. Tam pod okiem Rafała Karcza młodzi Polacy stoczą boje o medale. W turnieju wystąpi także młodsza siostra Pauliny Stenki, Żaneta, która ma bardzo duże szanse na medal.