24.10.2021 13:05 0 EWA/TTM

Wyróżniono ponad 100 mieszkańców powiatu wejherowskiego

fot. powiat wejherowski

Ponad 100 młodych mieszkańców powiatu wejherowskiego zostało nagrodzonych stypendium starosty. Wyróżnienia otrzymali uczniowie oraz studenci za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sztuki, czy sportu.

W murach starostwa powiatowego uhonorowano aż 75 uczniów i 35 studentów, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami na arenie międzynarodowej, czy krajowej.

To są uczniowie i studenci utalentowani w bardzo różnych dziedzinach, dlatego cieszę się ogromnie, że tak wspaniała młodzież mieszka na terenie powiatu wejherowskiego i kształci się w naszym regionie - zapewnia Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Podstawowym warunkiem otrzymania stypendium jest nie tylko wysoko średnia, ale i osiągnięcia w konkursach matematycznych, technicznych, sportowych czy artystycznych.

Takie stypendium pomoże mi w realizacji moich celów artystycznych, które ciagle się rowizjają, m.in może jakaś autorksa plyta, materiał już jest tylko potrzebne są aranżacje - mówi Klaudia Schmidt, wielokrotna stypendystka starosty wejherowskiego.

fot. powiat wejherowski fot. powiat wejherowski fot. powiat wejherowski fot. powiat wejherowski

Wręczenie stypendiów odbyło się w piątek (23 października).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24