22.10.2021 15:30 3 AB/UM Wejherowo

Wejherowianin złotym medalistą Mistrzostw Polski w BJJ

Źródło: UM Wejherowo

Igor Makowski wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu, które odbyły się w Warszawie. Młody mieszkaniec Wejherowa nie miał sobie równych w kategorii junior młodszy do lat 16 i wadze powyżej 73 kg.

Igor Makowski na co dzień uczy się w Liceum Ogólnokształcącym w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie. Wejherowianin zaczął trenować Brazylijskie jiu-jitsu ponad rok temu pod okiem Łukasza Michalca w klubie BJJ Gdynia. Wcześniej uprawiał inne sporty, takie jak tenis, piłkę nożną czy MMA. Zdaniem trenerów Igor jest bardzo uparty, a także odporny psychicznie. Te cechy na pewno pozwoliły mu odnieść tak ogromny sukces.

BJJ to brazylijska odmiana japońskiego ju-jitsu, a także zapasów i judo. Głównym elementem pojedynku jest sprowadzenie przeciwnika do parteru oraz wykończenie techniki, która zmusi go do poddania walki. Jest to bardzo trudny sport, tym bardziej imponujący jest wyczyn młodego mieszkańca Wejherowa, który po ponad roku stażu wygrywa najważniejszą imprezę w Polsce. Igor się nie zatrzymuje i już przygotowuje się do zawodów Winter Open, które w grudniu odbędą się w Luboniu koło Poznania.

Facebook.com/Powiatowy Zespół Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24