22.10.2021 13:00 5 PM/KAS

Fałszywe dźwięki w zgłoszeniu celnym

Fot. KAS

Importer zaniżył cenę pianina aż trzykrotnie, co spowodowało zmniejszenie należności celnych i podatkowych. Instrument przypłynął do Gdańska z Chin.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego Terminal Kontenerowy w Gdańsku wytypowali do kontroli kontener z Chin. Towarem znajdującym się wewnątrz było pianino, jednak podejrzenia mundurowych wzbudziła zbyt niska zadeklarowana wartość instrumentu – czytamy na stronie pomorskiej KAS.

Po przeprowadzeniu analizy okazało się, że importer zaniżył cenę pianina aż trzykrotnie, co spowodowało zmniejszenie należności celnych i podatkowych.

Obecnie prowadzone jest postępowanie celne, w którym Urząd Celno-Skarbowy naliczy prawidłowe należności, a sprawa po jego zakończeniu zostanie przekazana do komórki dochodzeniowo śledczej celem ewentualnego wszczęcia postępowania karno-skarbowego.

Fot. KAS Fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa dokonując wyboru towarów do kontroli celnej, kieruje się również aktualnymi wydarzeniami na świecie.

W tym przypadku skutecznie wytypowano przywieziony towar w kontekście trwającego od 2 do 23 października XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – wyjaśnia KAS.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24