21.10.2021 11:00 0 EWA

Pies Edek szkolił się w więzieniu

fot. KAS

Funkcjonariusz na czterech łapach Edek nie spoczywa na laurach i ćwiczy swoje umiejętności. Pies wziął udział w kolejnym szkoleniu, które uczyło go przeszukiwać pomieszczenia więzienne pod kątem przechowywania środków odurzających.

Ostatnim sukcesem funkcjonariusza Edka była pomoc w ujawnieniu około 2580,67 g amfetaminy, 100 g marihuany oraz 9 sztuk roślin konopi indyjskiej. Do zdarzenia doszło na początku września pod okiem policjantów z KPP w Wejherowie.

Minione szkolenie odbyło się w Sztumie w Zakładzie Karnym, gdzie pojawili się przewodnicy z psami służbowymi z Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej. Pomorską KAS reprezentował Edek wraz ze swoimi przewodnikiem st. rew. Joanną Kustosik-Kańską.

Zajęcia miały na celu wymianę doświadczeń pomiędzy służbami. A dla Edka istotną częścią szkolenia była praktyka, podczas której zwierzęta przeszukiwały pomieszczenia więzienne, cele mieszkalne, szatnie i warsztaty pod kątem przechowywania środków odurzających.

fot. KAS fot. KAS


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24