20.10.2021 15:30 0 PM/KAS

Nieuczciwy importer przyłapany

Fot. KAS

W wyniku kontroli transportu z Chin funkcjonariusze pomorskiej Służby Celno-Skarbowej znaleźli prawie 6 tys. kg profili aluminiowych o wartości ponad 140 tys. złotych. Zgłaszający zadeklarował niewłaściwy kod celny, który skutkował obniżeniem opłat o prawie 40 tys. złotych.

W połowie października funkcjonariusze pełniący służbę w Oddziale Celnym Terminal Kontenerowy w Gdańsku skontrolowali transport z Chin.

W wyniku przeszukania ujawnili prawie 6 tys. kg profili aluminiowych o wartości ponad 140 tys. złotych. Zgłaszający zadeklarował niewłaściwy kod celny, w którym nie ma cła antydumpingowego, czyli nakładanego na towary przywożone po bardzo niskich cenach w celu ochrony unijnego rynku przed nieuczciwą konkurencją. Celem takiego działania jest obniżenie należności celnych i podatkowych. Wartość uszczupleń w tym przypadku to prawie 40 tys. złotych – czytamy na stronie pomorskiej KAS.

Obecnie toczy się postępowanie celne, w którym importerowi nakaże się zapłatę brakujących należności. Po jego zakończeniu materiały zostaną przekazane do odpowiedniej komórki dochodzeniowo śledczej celem ewentualnego wszczęcia postępowania karno-skarbowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24