20.10.2021 11:00 0 AB/UM Gdynia

Ponad 600 pływaków wystartowało w Gdyńskim Delfinarium

źródło: UM Gdynia

Dokładnie 602 młodych pływaków walczyło o medale w sobotę (16 października) podczas XI edycji Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Gdyńskie Delfinarium". Gospodarzem i organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Delfin, który w rywalizacji medalowej, nie dał szans swoim konkurentom.

W sobotę (16 października) na Pływalni Akademickiego Centrum Sportu w Gdyni pojawiło się aż 26 klubów z całej Polski m.in. z Gdyni, Gdańska, Rumi, Olsztyna, czy nawet z Warszawy. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Jarosław Chrościelewski - Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Arkadiusz Sobieraj - kierownik Ośrodka Wychowania Fizycznego na AMW oraz Bartosz Bartoszewicz - wiceprezydent Gdyni.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych od 10 do 18 lat. Podczas tegorocznej edycji najlepsi okazali się pływacy z gdyńskiego klubu Delfin. W ciągu sobotnich zawodów zdobyli w sumie aż 41 medali, w tym 16 złotych. Na drugim miejscu znalazł się Tri - team Rumia z dorobkiem 19 medali, a na trzecim Skalar Słupsk z jednym krążkiem mniej.

Tegoroczne zawody były organizowane przy współpracy z miastem Gdynia, natomiast prezydent miasta Wojciech Szczurek objął wydarzenie honorowym patronatem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...