15.10.2021 10:23 3 WH/TTM

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Rumi

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, który świętowany był w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi. Nauczyciele otrzymali nagrody starosty. Ponadto oficjalnie otworzono Centrum Rozwoju Osobistego.

To święto całej polskiej oświaty i my również chcemy celebrować ten dzień. Należą się podziękowania przede wszystkim nauczycielom, którzy wkładają ogromną pracę w kształcenie, wychowanie naszej wspaniałej młodzieży. To święto wszystkich pracowników szkoły. Każdy dokłada swoją cegiełkę do tego, aby naszej młodzieży było dobrze – zwraca uwagę Lucyna Penkowska, dyrektor PZS nr 1 w Rumi.

Podczas uroczystości przyznano nagrody starosty dla nauczycieli, którzy przyczynili się w rozwój młodzieży. Nie obyło się bez podziękowań pedagogom. Na scenie wystąpił zespół szkolny Pro Bono, którzy tworzą uczniowie i absolwenci rumskiej „jedynki”.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj

Wisienką na torcie było uruchomienie Centrum Rozwoju Osobistego w pomieszczeniach po starej bibliotece. Uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. Pojawiła się także „rozwojownia”. To działania, które wychodzą poza ramy lekcyjne i mają przyczynić się do pobudzenia kreatywności.

Ta placówka bardzo się zmieniła. Poszerzyła swoją bazę dydaktyczną, rozbudowała się i dzisiaj można powiedzieć, że rozpoczynamy kolejny etap – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Koszt nowej inwestycji to ponad 200 tys. złotych ze środków starostwa wejherowskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24