Politycy nie zabijajcie polskich mediów

12.10.2021 14:05 39 WH

Wypadek w tunelu na Kwiatowej – zderzenie rowerzystki z chłopakiem na hulajnodze

Fot. SM w Wejherowie

We wtorkowy (12 października) poranek doszło do niebezpiecznego i niecodziennego wypadku. W tunelu na ul. Kwiatowej w Wejherowie rowerzystka zderzyła się z nastolatkiem jadącym na hulajnodze. 25-latka i 17-latek trafili do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 6:00.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letnia rowerzystka, jadąc drogą dla rowerów w kierunku drogi krajowej, zderzyła się z jadącym z przeciwka 17-latkiem, który jechał na elektrycznej hulajnodze – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

Kobieta i nastolatek byli trzeźwi. Obydwoje trafili z licznymi obrażeniami ciała do szpitala. Teraz sprawę będą wyjaśniać śledczy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny i wyjaśniali okoliczności rozmawiając ze świadkami. Na miejscu pracowali także strażacy i strażnicy miejscy.

Fot. Czytelnik Fot. KPP w Wejherowie

Apelujemy o szczególną ostrożność przy korzystaniu ze ścieżek rowerowych. Zarówno rowerzyści, jak i osoby na hulajnogach powinny stosować się do obowiązujących przepisów i pamiętać, że obowiązuje ich ruch prawostronny. Zachęcamy także do stosowania kasków ochronnych – dodaje Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...