12.11.2010 16:44 0

Dealerzy narkotyków zatrzymani

fot. KPP Wejherowo

W środę policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wejherowa. 26-latek i 37 –latek usłyszeli zarzuty sprzedaży narkotyków i ich posiadania. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W środę po godzinie 10:00 wejherowscy kryminalni zatrzymali dwóch wejherowian lat 24 i 37. W mieszkaniach zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki. Sreberka z suszem roślinnym o wadze około 15 gram oraz narkotyki zapakowane w opakowanie plastikowe po sałatce rybnej, w którym znajdował się zapakowany w sreberka susz roślinny o wadze około 15 gram oraz woreczek z amfetaminą o wadze ponad 5 gram. Podczas dalszych przeszukań policjanci znaleźli w plecaku 600 gram marihuany, natomiast w młynku do mielenia kawy znajdowały się jej śladowe ilości. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli zatrzymanym telefony komórkowe.

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru wobec 37-latka. Natomiast 24-latek jeszcze dziś zostanie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Wejherowie na rozprawę.

Za udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za posiadanie znacznej ilości środków narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...