08.10.2021 17:14 15 WH/TTM

Rozbudowa ‘Sobieskiego’ trwa – wmurowano akt erekcyjny

Fot. Marek Trybański/TTM

W piątek (8 października) w wejherowskim I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego. Szkoła po remoncie zyska sześć nowych sal dydaktycznych. W wydarzeniu udział wzięła Małgorzata Zwiercan, sekretarz Prezesa Rady Ministrów.

Koszt całego remontu ‘Sobieskiego’ to ponad 6 mln 150 tys. złotych, z czego ponad 3 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace mają zakończyć się we wrześniu 2022 roku.

Cieszę się bardzo, że kolejna inwestycja już się realizuje. Chcemy, aby absolwenci tej szkoły starali się o indeksy na najlepszych uczelniach, tego im z całego serca życzę. Prace przebiegają zgodnie z harmonogram - mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

W piątek przedstawiciele powiatu wejherowskiego oraz szkoły i inni podpisali akt erekcyjny, który został wmurowany w ścianę rozbudowywanej placówki. W uroczystościach udział wzięła także sekretarz Prezesa Rady Ministrów.

Ta budowa bardzo cieszy nas rządzących i cieszy osoby tu mieszkające. Widać, jak Wejherowo rozkwita – jak się rozbudowuje i powstają nowe inwestycje. To powstaje, aby nasze dzieci uczyły się w lepszych warunkach, to inwestycja w naszą młodzież - zwraca uwagę Małgorzata Zwiercan.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Cała fotogaleria znajduje się tutaj.

Przypomnijmy, że liceum zyska sześć sal dydaktycznych, m.in. pracownie chemiczną, fizyczną, biologiczną i językową. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24