07.10.2021 16:30 5 AB

Gryf i Stolem w kolejnej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski

Facebook.com/WKS Gryf Wejherowo

We wtorek i środę odbyły się mecze czwartej rundy Regionalnego Pucharu Polski. Zagrały w niej pięć zespołów z powiatu wejherowskiego i jeden z powiatu puckiego. Połowa z nich zakwalifikowała się do kolejnego etapu.

We wtorek, jako pierwszy zagrał KTS-K Wikęd Luzino, ich rywalem na stadionie Checz w Gdyni był Enerpol Nadmorska Liga Szóstek, niezrzeszony zespół, który tworzą m.in. byli piłkarze Arki Gdynia. Po bardzo wyrównanym spotkaniu w 82 minucie gracze Wikędu stracili bramkę po trafieniu Piotra Lisowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

W środę natomiast swoje starcia rozegrały pozostałe zespoły. (Orkan Rumia, Stolem Gniewino, MKS Władysławowo, Gryf Wejherowo, Gryf II Wejherowo) Orkan na stadionie MOSiR w Rumii po bardzo wyrównanym meczu przegrał z Gedanią Gdańsk 3:4. Oba zespoły grają razem w IV lidze, Rumianie są na dziewiątej lokacie a Gdańszczanie na pierwszej.

Na stadionie we Władysławowie doszło do starcia między miejscowym MKS-em a Stolemem Gniewino. Mimo, że MKS jest ostatnim zespołem w IV lidze a Stolem bardzo dobrze radzi sobie w III, mecz był wyrównany. Po wielu starciach Gniewinianom udało się wywieźć zwycięstwo z trudnego terenu. Wygrali 4:3.

Do rywalizacji stanęły także dwa zespoły Gryfa. Na wyjeździe Wejherowianie łatwo pokonali Sokół Bożepole wielkie 4:0, natomiast drugi zespół Gryfa u siebie zwyciężył z także drugim zespołem Gedani Gdańsk 4:0.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...