30.09.2021 16:37 1 WH/TTM

Kosakowo Sport - nowa spółka gminy działająca na rzecz sportu i nie tylko

Fot. Marek Trybański/ TTM

Kultura fizyczna, sport i turystyka to sprawy, którymi zajmować będzie się nowa spółka Kosakowo Sport w gminie Kosakowo. Jednym z jej zadań będzie uruchomienie lotniska dla ruchu małych samolotów sportowych i turystycznych.

Przypomnijmy, że w połowie maja 2021 roku gmina Kosakowo zakupiła lotnisko za 7 mln 150 tys. złotych od syndyka. Szczegóły w naszym artykule.

W środę (29 września) rada Gminy Kosakowo uchwałą podjęła decyzję o powołaniu z dniem 30 września nowego podmiotu „działającego na rzecz mieszkańców gminy z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej”. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nosi nazwę Kosakowo Sport.

Od momentu zakupu przedsiębiorstwa mocno pracowaliśmy nad tym, w jakiej formie mamy tym lotniskiem zarządzać. Spółka będzie zajmować się wszystkimi aspektami związanymi ze sportem. Będzie opiekować się nie tylko lotniskiem, ale również Centrum Sportowym w Kosakowie, boiskami, przystanią żeglarską w Rewie, kąpieliskami i wszystkimi imprezami związanymi z promowaniem kultury fizycznej – wymienia Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo w rozmowie z TTM.

Nowa spółka będzie czuwać nad obiektami od 2022 roku. Jednym z zadań podmiotu będzie również uruchomienie lotniska dla ruchu małych samolotów sportowych i turystycznych (General Aviation).

To co, będzie się działo na lotnisku już nie będzie miało wiele wspólnego z lotami pasażerskimi. Od dłuższego czasu mówimy, że koncentrujemy się na małych samolotach turystycznych i sportowych, być może szkoleniowych. Chcemy, aby na tym terenie była działalność lotnicza oraz około lotniskowa – dodaje Majek.

Skupienie i koordynowanie całej sfery sportu gminnego w spółce Kosakowo Sport umożliwi optymalizację kosztów i poprawi atrakcyjność turystyczną gminy Kosakowo, a także pozwoli na budowanie sportowej marki w kosakowskim wydaniu. Dotychczasowe zarządzanie jest podzielone na wiele jednostek: referat Urzędu Gminy Kosakowo, podmiot zewnętrzny w postaci Peko Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz działające na terenie gminy stowarzyszenia i kluby. Nowo wytyczony kierunek wpłynie pozytywnie na efektywność w zarządzaniu – czytamy na stronie urzędu gminy Kosakowo.

Jak zaznaczają urzędnicy - „ważnym zadaniem spółki będzie również wzmacnianie rozpoznawalności naszej gminy wśród turystów coraz chętniej ją odwiedzających”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24