27.09.2021 15:10 1 WH/TTM

Piknik dla Matyldy - zebrano ponad 7 tysięcy złotych

Fot. TTM

Za nami Urodzinowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Matyldy, który rozegrał się na luzińskim boisku. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, bo na murawie spotkało się kilkanaście drużyn. Wszystko to po to, aby wspomóc zbiórkę dla dziewczynki. Dobre wieści są takie, że znalazł się bliźniak genetyczny małej luzinianki.

Matylda Mielke ma sześć lat i zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku. Na szczęście udało się znaleźć bliźniaka genetycznego i dziewczynka przejdzie zabieg. To nie oznacza końca walki, koszty rehabilitacji i dalszego leczenia są wysokie.

W sobotę (25 września) w Luzinie odbył się piknik sportowo-rekreacyjny. Główną atrakcją był turniej piłkarski, w którym udział wzięły amatorskie drużyny. Łącznie mecze rozegrało 16 ekip, co było niespodzianką dla organizatorów.

Jesteśmy zaskoczeni, że tyle drużyn się zgłosiło na taki turniej, który miał być mały, a jest duże zainteresowanie. Taką siłą możemy zdziałać więcej. Czekamy na przeszczep, a potem rehabilitację i leczenie. To będzie kosztowne. Matylda pomaga nam wszystkim, bo napędza to wszystko - swoją osobowością goni, motywuje nas i wszystkich dookoła, abyśmy mogli przetrwać – mówi Wojciech Mielke, tata dziewczynki.

Najlepszą drużyną okazali się juniorzy z KS Wikęd Luzino, tuż za nimi byli Athletik Kantówki. Na podium znaleźli się także WIKĘD Luzino.

Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w moto-pikniku, mini grillu, kiermaszu ciast i pierników oraz zbiórce elektrośmieci, gdzie zebrano blisko 1,8 tys. kilogramów. Dochód z zebranych sprzętów zostanie przekazany dla małej Matyldy.

Dla mnie najważniejsze jest to, że pozbieraliśmy elektrośmieci, które często trafiają do naszych lasów, stąd też udało nam się zachęcić partnera wydarzenia Nadleśnictwo Strzebielino, które przekazało drzewka, tym którzy te śmieci oddali. To były różne sprzęty – laptopy, pralki, lodówki, komputery, mikrofalówki, odkurzacz. Do wyboru, do koloru – zwraca uwagę Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Nie zabrakło także loterii fantowej. Podczas sobotniej akcji udało się zebrać ponad 7,6 tys. złotych.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Cała fotogaleria z wydarzenia - TUTAJ.

Mieszkańcy gminy Luzino aktywnie angażują się w pomoc dla małej mieszkanki. Pod koniec maja odbyła się zbiórka krwi. Prężnie działa także facebookowa grupa z licytacjami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24