24.09.2021 15:30 9 PM/TTM

Podsumowali rządowe programy drogowe w powiecie puckim

Fot. Marek Trybański/TTM

Blisko 9 milionów złotych dofinansowania pozwoli na budowę drogi łączącej Suchy Dwór i Dębogórze. W Kosakowie podpisano umowę na wsparcie tego projektu i podsumowano dotychczasowe inwestycje zrealizowane dzięki Rządowemu Funduszowi Dróg Samorządowych w powiecie puckim.

W piątek (24 września) w Kosakowie odbyła się konferencja podsumowująca inwestycje zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w całym powiecie puckim. W spotkaniu uczestniczyli między innymi wojewoda pomorski Dariusz Drelich, minister Marcin Horała, wójt gminy Kosakowo Marcin Majek, starosta powiatu puckiego, wójtowie i burmistrzowie.

Na terenie powiatu puckiego z rządowego funduszu dróg udało się zrealizować już ponad 30 km dróg. Wartość tych dróg to około 60 mln zł, z czego połowa to dotacje – mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Podczas spotkania podpisano umowę dotyczącą dofinansowania z rządowego funduszu budowy dróg w Dębogórzu i Suchym Dworze. Wsparcie wynosi blisko 9 mln zł.

Dla nas to jest jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, którą będziemy realizowali w najbliższych latach. Inwestycja stworzy całkowicie nową oś komunikacyjną w gminie Kosakowo - zaznacza Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Inwestycja bardzo potrzebna gminie Kosakowo. Bardzo się cieszę, że ta umowa została podpisana – dodaje Dariusz Drelich.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Prace zakładają budowę połączenia drogowego z Dębogórza do Suchego Dworu w ciągu ul. Gronowej, Chmielnej i Paska na odcinku 1880 metrów wraz z budową skrzyżowania typu małe rondo z ulicą Pomorską i Lnianą w miejscowości Dębogórze.

Droga ma mieć 6 metrów szerokości, a wzdłuż niej przewidziano budowę chodnika od 2 do 2,5 metra. Na całej długości ma być wybudowana ścieżka rowerowa o szer. 3,5 metra. Projekt zakłada odprowadzenie wód deszczowych do istniejących zbiorników retencyjnych w Suchym Dworze oraz w Dębogórzu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...