23.09.2021 12:00 2 PM/UM Wejherowo

Kickboxing: Sukcesy Zuzanny Kalbarczyk i Pauliny Stenki

mat. pras.

W rozegranym w Budapeszcie Pucharze Świata wychowanka GOSRIT Luzino Zuzanna Kalbarczyk zdobyła srebrny medal seniorek w formule full contact do 60 kg. Wychowanka wejherowianina Rafała Karcza wygrała walkę półfinałową z Norweżką, zaś w finale musiała uznać wyższość innej Norweżki. W turnieju uczestniczyło ponad 3000 sportowców z całego świata.

W tym samym czasie, w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu formuły kick-light juniorów i seniorów. Na mistrzostwach tytuł obroniła po raz drugi i Mistrzynią Polski seniorek po raz trzeci z rzędu została Paulina Stenka z GOSRiT Luzino w wadze do 70 kg. Fighterka ten tytuł dzierży odkąd przeszła z rywalizacji juniorów do seniorów. Na zawodach w kartuzach udział brali także inni zawodnicy z Luzina, Adam Wróbel, Patryk Siwa i Dawid Zdrojewski odpadli jednak w fazie eliminacji.

W tym samym czasie w Pucharze Świata w Budapeszcie występowała Zuzanna Kalbarczyk. W turnieju uczestniczyło ponad 3000 zawodników z całego świata. W formule full contact wychowanka GOSRIT Luzino zdobyła srebrny medal, w finale uległa na punkty Norweżce.

Zuzanna Kalbarczyk

Obie luzinianki najprawdopodobniej wystartują na seniorskich Mistrzostwach Świata w Lido di Jesolo w październiku, które są najważniejszym wydarzeniem Kickboxingu w 2021 roku.