22.09.2021 10:00 0 EWA

Pomóż Oliwce w walce o samodzielność

źródło: siepomaga.pl

Urodziła się jako zdrowe śliczne dziecko, niestety dzisiaj musi walczyć o swoja normalność. 13-letnia Oliwia z Mostów choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe i mimo jej obecnego stanu zdrowia pojawiło się światełko w tunelu. Rodzice dziewczynki się nie poddają i zbierają pieniądze na dalsze leczenie, na chwilę obecną potrzebują ponad 100 tys. zł.

Oliwka urodziła się 4 października 2007 roku. Obecnie nie chodzi, nie mówi i nie jest w najmniejszym stopniu samodzielna, jednak pomimo wszystko jest w dobrej kondycji, rokującej dalszą poprawę.

Nasza radość spowodowana narodzinami Oliwki była nie do opisania. Śmiało snuliśmy plany na przyszłość. Zastanawialiśmy się, kim zostanie nasza córka, kiedy dorośnie… Niestety pewnego dnia dziewczynka dostała wysokiej gorączki. Temperatura, mimo zbijania, utrzymywała się przez 4 dni. W kolejnych dniach była bardzo osłabiona i prawie się nie budziła. Przechodziliśmy przez koszmar – wspomina tata Oliwki, na portalu internetowym, gdzie są zbierane finanse na leczenie.

źródło: siepomaga.pl

Aby pomóc dziewczynce konieczna jest bardzo intensywna terapia z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów, które nie tylko są skuteczne, ale i bardzo drogie. Rodzice dziewczynki mimo usilnych starań nie są wstanie pokryć całkowitych kosztów rehabilitacji. Zbiórkę na leczenie Oliwki wsparło już 31 osób, a udało się uzbierać nie całe 2%. Całkowita kwota leczenia to 110 141 zł. Wesprzeć rodzinę można poprzez wpłacenie funduszy na stronie internetowej siepomaga.pl

Częstotliwość występowania dziecięcego porażenia mózgowego to ok. 2 przypadki na 1000 urodzonych dzieci. MPD to zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Niestety nie ma możliwości naprawienia uszkodzonych tkanek, jednak można liczyć na plastyczność mózgu dziecka. Przy odpowiedniej rehabilitacji, terapeuci starają się tak poprowadzić leczenie by zminimalizować skutki uszkodzeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24