20.09.2021 15:30 0 PM/TTM

Najmłodsi rywalizowali w Wierzchucinie

Fot. TTM

Dzisiaj odbyła się 6. edycja Spartakiady Przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wierzchucinie. Głównym celem wydarzenia jest integracja przedszkolaków, a także zdrowa rywalizacja i zachęcanie do aktywności od najmłodszych lat. Dla małych uczestników przygotowano kilka specjalnych konkurencji, a także nagrody i upominki.

W zeszłym roku spartakiada odbyła się online, w tym natomiast zdecydowano się zorganizować ją w szkole. Pomimo pandemii na wydarzenie przyjechało dużo przedszkoli, ze względu na obecną sytuację nie wszystkie mogły brać udział. Mimo to zebrało się około 60 osób, a wszyscy uczestnicy i organizatorzy byli spragnieni sportowych zmagań.

Dzieci lubią rywalizację, lubią się spotykać, ważne jest też zachowanie społeczne dzieci – żeby były razem. Druga sprawa to w zdrowym ciele zdrowy duch w związku z tym musimy ćwiczyć/. Już od najmłodszych lat trzeba uprawiać sport, a to jest takie wprowadzenie – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyli w konkurencjach i z uśmiechem na twarzach rywalizowały ze sobą. Kolejna edycja spartakiady odbędzie się już za rok.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24