16.09.2021 13:00 20 PM/Prokuratura Krajowa

Samochodami przestępców będą jeździć funkcjonariusze CBŚP

Źródło: Prokuratura Krajowa

Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP otrzymali dwa samochody od gdańskiej prokuratury. Wcześniej pojazdy zostały zabezpieczone w ramach śledztwa prowadzonego przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotykami.

Wśród przekazanych przedmiotów jest samochód marki BMW oraz inny samochód osobowy. Przedmioty zostały przekazane Zarządowi w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem.

Śledztwo prowadzone przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonywała przemytu narkotyków w postaci haszyszu z Hiszpanii do krajów skandynawskich. Następnie narkotyki na terenie tych krajów były rozprowadzane – informuje Prokuratura Krajowa.

W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa działała do 2017 roku i w tym czasie mogła dokonać przemytu nawet 4,5 tony haszyszu. Dotychczas zarzuty przedstawiono 7 osobom.

Śledztwo jest prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Przekazanie CBŚP, zabezpieczonych samochodów, było możliwe dzięki wprowadzonej 31 marca 2020 nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Nowelizacja umożliwia przekazanie zajętych w trakcie postępowania karnego przedmiotów instytucjom walczącym z epidemią w tym Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Siłom Zbrojnym Rzeczypospolitej Polskiej, Straży Granicznej oraz instytucjom państwowym i samorządowym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24