15.09.2021 11:32 0 WH/TTM

Dziennikarze żeglowali po Zatoce Puckiej

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Dwanaście załóg wzięło udział w II Żeglarskich Mistrzostwach Polski Dziennikarzy. Redaktorzy żeglowali po Zatoce Puckiej, a zawody były kontynuacją mistrzostw Polski, które odbywały się na Jeziorze Mikołajskim.

Nieważna redakcja i linia programowa – w weekend (11-12 września) liczyła się dobra zabawa oraz sportowa rywalizacja na wodzie. Od ponad 20 lat Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy rozgrywały się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, ale z powodów niezależnych od organizatorów, konieczna była zmiana lokalizacji.

Próbujemy kontynuować wielką imprezę z udziałem dziennikarzy, która trwała wiele lat na Jeziorze Mikołajskim. Dopadł nas COVID i problemy organizacyjne w województwie i nie bardzo było co robić z regatami, więc postanowiliśmy zrobić to w ubiegłym roku oraz teraz w Pucku. Mam nadzieję, że te regaty będą trwały dalej i będzie coraz więcej uczestników. Woda i akwen są doskonałe, są tu również wiatry. Dużo lepsze warunki niż na Mazurach – mówi Ryszard Kwiatkowski, organizator.

Uczestnicy rywalizowali o Puchar i upominki. Łącznie wystartowało 12 ekip dziennikarskich.

Tu podoba mi się bardziej niż na Mazurach, bo jest na czym popływać. Zatoka to jednak większy wiatr, niższy brzeg, a przede wszystkim - my jako dziennikarze mamy okazję ze sobą porozmawiać i pobyć, nie patrząc na to, kto jaka kostkę ma na mikrofonie – zwraca uwagę Tatiana Slowi, uczestniczka zawodów.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Pierwsze miejsce zajęła Nowa Telewizja Słupsk, tuż za nimi znalazła się ekipa z Radio Oko Ostrołęka. Na trzecim miejscu była załoga Dziennika Bałtyckiego – Echo ziemi puckiej. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie klasy Puck.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...