13.09.2021 15:30 14 WH/KPP w Pucku

Seria wypadków w gminie Puck

Źródło: Pomoc Drogowa

To był pechowy weekend na drogach w gminie Puck. Do wypadków doszło m.in. w Celbowie, Mrzezinie czy Strzelnie. W jednym ze zdarzeń udział brał ciągnik.

Ostatni weekend obfitował w wypadki na drogach powiatu puckiego. W sobotę (11 września) po południu policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkim nr 216 w Celbowie.

Policjanci ustalili wstępnie, że 73-letni kierujący citroenem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego 46-letniego kierującego bmw, a następnie zderzył się z mazdą kierowaną przez 38-latka. Dodatkowo 21-letni kierujący iveco, jadący za Mazdą, chcąc uniknąć zdarzenia, zjechał na pobocze, gdzie zawisł - informuje sierż. Monika Mularska z puckiej komendy.

Źródło: Pomoc Drogowa

Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów citroen i mazda. Ponadto zatrzymali prawo jazdy 73-latka. Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala.

Źródło: Pomoc Drogowa

Tego samego dnia, około godziny 17:15 w Mrzezinie zderzył się ciągnik z osobówką.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Kosakowa, 40-letni kierujący ciągnikiem rolniczym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego tył przyczepy ciągnika zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego opla, kierowanego przez 32-latkę – tłumaczy Mularska.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, ale kierujący ciągnikiem nie posiadał uprawnień do kierowania.

Źródło: Pomoc Drogowa

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne opla i przyczepy ciągnika rolniczego. W wyniku zdarzenia 32-latka trafiła do szpitala – dodaje Mularska.

Źródło: Pomoc Drogowa

Natomiast w niedzielę (12 września) wieczorem w Strzelnie przy ul. Bałtyckiej doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych.

Mundurowi ustalili, 47-letni kierowca forda, jadąc z Mieroszyna w kierunku Strzelna, wykonując manewr wyprzedzania, nie upewnił się, co do możliwości jego wykonania, w wyniku czego uderzył bokiem w bok jadącego z przeciwnej strony fiata, którego kierowcą był 61-latek, a następnie uderzył w jadącego za nim volkswagena. Kierowca miał 80 lat – wyjaśnia rzecznik puckiej komendy.

Fot. czytelnik

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem oraz zatrzymali dowód rejestracyjny fiata. 60-letni kierowca fiata został przetransportowany do szpitala.

Fot. czytelnik

Pucka policja wyjaśnia okoliczności wszystkich zdarzeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24