11.09.2021 16:39 7 WH

Ulewa nad Małym Trójmiastem Kaszubskim - podtopione ulice, podwórka i piwnice

Fot. czytelnik

Po południu w sobotę (11 września) nad Nordą przeszła burza i gwałtowna ulewa, której skutkiem były zalane ulice, piwnice i utrudnienia na drogach. Z całego województwa najwięcej pracy mieli strażacy z powiatu wejherowskiego.

Około godziny 15:00 przez Małe Trójmiasto Kaszubskie przeszły obfite opady deszczu i burze. Czytelnicy relacjonują, że w Wejherowie spadł także grad.

W tym czasie najwięcej wyjazdów na Pomorzu mieli strażacy z powiatu wejherowskiego. Do godziny 16:40 zanotowano 20 interwencji, które dotyczyły m.in. zalanych ulic, podwórek, podjazdów i piwnic.

Najwięcej interweniowaliśmy w Redzie i Wejherowie - informuje dyżurny PSP Wejherowo.

W Wejherowie pod wodą znalazł się m.in. wejherowski rynek oraz droga krajowa nr 6 na wysokości Osiedla Kaszubskiego czy tunel przy ul. Św. Jana. Skutki ulewy odczuły także ulice - Dzięcielskiego, Kopernika, Dworcowa, Osiedle Tysiąclecia, Kościuszki i ks.P.Skargi.

Natomiast w Redzie zalane były m.in. ul. Młyńska i Obwodowa.

Fot. czytelnik Fot. czytelnik Fot. czytelnik Fot. czytelnik Fot. czytelnik Fot. czytelnik Fot. czytelnik

Jak poinformował nas mł.kpt Krzysztof Minga z puckiej straży pożarnej, w powiecie odnotowano jedno zdarzenie związane z ulewą. Był to zalany dom w Żelistrzewie.

Załamanie pogody w postaci burz, silnych wiatrów i obfitych opadów miało miejsce także w Trójmieście i innych rejonach Pomorza.

Więcej zdjęć oraz filmów od Czytelników na naszym Facebooku.

????Ulewa nad Małym Trójmiastem Kaszubskim???? Filmy od Czytelników z Wejherowa

Opublikowany przez Nadmorski24.pl Sobota, 11 września 2021


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24