06.09.2021 10:30 4 WH/AB

Zwycięstwo Stolema – trzy gole w meczu wyjazdowym

Piłkarze Stolema Gniewino z kolejnym zwycięstwem w lidze. W sobotę (4 września) na murawie spotkali się z Bałtykiem Koszalin. Łącznie gniewinianie strzelili trzy bramki, zaś rywal ani jednej. Ponadto w weekend swoje mecze rozegrały młodsze zespoły z Gniewina.

Po dwóch porażkach z rzędu, Stolem w 6. kolejce pokonał na wyjeździe Bałtyk Koszalin. Mecz rozpoczął się dla graczy z Gniewina bardzo dobrze, bo już w 22. minucie piłkę do siatki skierował Kamil Patelczyk. Po bramce okazje mieli gospodarze.

Strzał z rzutu karnego oraz dobitkę obronił bramkarz Stolemu Marcin Skowronek. Przed przerwą goście podwyższyli jeszcze prowadzenie po golu Pawła Sobczyńskiego. W drugiej części spotkania przyjezdni nadal mieli przewagę, a w 79. minucie wynik przypieczętował Kamil Patelczyk.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 dla gości. Zwycięstwo dało Stolemowi awans w tabeli, a także pozycję faworyta przed kolejnym meczem, który rozegra z Polonią Środa Wielkopolska.

W miniony weekend swoje spotkania rozegrały także inne drużyny Stolemu Gniewino. W sobotę (4 września) juniorski zespół rozegrał swój pierwszy jesienny turniej we Władysławowie. Podczas rozgrywek zawodnicy zmierzyli się z czterema zespołami. Dwa pierwsze mecze drużyna prowadziła 2:0, jednak po błędach zakończyły się one remisem 2:2.

Kolejnym rywalem był KP Jantarek. Młodzi zawodnicy Stolemu wygrali 2:0. Ostatni spotkanie przegrali z Orzełkami Żelistrzewo aż 0:5. W końcowej klasyfikacji piłkarze zajęli 3 miejsce.

W niedzielę (5 września) natomiast swój pierwszy turniej ligowy rozegrała najmłodsza drużyna Stolemu czyli grupa F2. Chłopcy z rocznika 2014/2015/2016 nie stracili ani jednej bramki. Zgodnie z nowymi zasadami, podczas turnieju nie była prowadzona klasyfikacja drużyn, a wyniki nie były zapisywane.