05.09.2021 13:18 0 WH

Mieszkańcy wspierają redzkich druhów - trwa zbiórka na potrzebny sprzęt

Powstała zbiórka na zakup elektrycznej sprężarki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie. Akcja to inicjatywa mieszkańców, którzy chcą wspomóc działania druhów i zaopatrzyć w zasadny sprzęt. Łącznie potrzeba ponad 13 tys. złotych.

Tak nie może być, żeby nasi strażacy musieli prosić o możliwość napełnienia butli powietrznych w innych remizach. Potrzebna jest im elektryczna sprężarka, dzięki której zaoszczędzą czas i w pełni wykorzystają posiadany przez nich sprzęt. Braków i koniecznego doposażenia jest więcej, ale resztę spróbujemy zorganizować w inny sposób - informuje Stowarzyszenie Redzka Kupa Wstydu, które jest organizatorem wydarzenia.

Elektryczna sprężarka jest niezbędna podczas działań pożarniczych oraz konieczna do prawidłowego funkcjonowania jednostki. Sprzęt pozwala strażakom poruszać się w zadymionych pomieszczeniach. W tej chwili, po zakończeniu działań gaśniczych muszą prosić o możliwość uzupełnienia powietrza w PSP w Rumi. Dodatkowym atutem posiadania sprężarki byłaby możliwość pełnego wykorzystania wozu pożarniczo-ratowniczego w ratownictwie lodowym, gdzie często niezbędna jest pomoc nurka ratownika. Nowy nabytek "pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i będzie też wyrazem podziękowania mieszkańców miasta, powiatu i województwa za ich służbę". Dlatego powstała zbiórka mieszkańców i nie tylko.

Bo na kogo możemy zawsze liczyć? W każdej sytuacji, o każdej porze dnia i nocy? Na strażaka. To on, zamiast odpocząć po ciężkim dniu swojej pracy zawodowej, bez wahania udaje się do remizy gdy zabrzmi dźwięk syreny, gdy przyjdzie sms z centrum powiadamiania. To oni, druhowie z Redy, w 2020 roku najczęściej wyjeżdżali z pomocą w województwie pomorskim - czytamy w opisie zbiórki.

Celem zrzutki jest uzbieranie 13 550 złotych.

Zrzutka znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...