26.09.2011 11:10 0

Światowy Dzień Turystyki na Pomorzu

27 września obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Święto ustanowiono w 1980 roku. Jego inicjatorem była Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO). W ten sposób organizacja chce zwrócić uwagę na ogromne znaczenie turystyki w różnych aspektach życia (społecznym, kulturowym, politycznym i ekonomicznym).

Tegorocznym hasłem obchodów jest „Turystyka – Łączenie Kultur” . W związku z tym świętem we wtorek o 15.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku odbędzie się spotkania marszałka Mieczysława Struka z przedstawicielami branży turystycznej. Ponadto swoją obecność potwierdzili m.in. minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak, wojewoda pomorski Roman Zaborowski oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.  

Światowy Dzień Turystyki jest obchodzony od ponad dwudziestu lat. Służy przypomnieniu znaczenia jakie ma turystyka dla gospodarki, społecznych więzi i kultury. Wskazuje też na rolę turystyki - znacznie większą niż tylko dawanie przyjemności - w wielu krajach ta część gospodarki jest motorem rozwoju i jedyną drogą do wyjścia z ubóstwa czy cywilizacyjnego zacofania.  

Uczestnikami święta będą przedsiębiorcy i pracownicy sektora turystycznego, piloci, przewodnicy, przedstawiciele organizacji turystycznych i samorządowcy. Podczas obchodów wręczone zostaną odznaczenia i nagrody Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz burmistrza Miasta Człuchowa. Wyróżnienia przyzna również PTTK oraz PROT, w tym dla laureatów konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego 2011.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...