26.08.2021 10:00 0 NW/TTM

Radni w nowym składzie powrócili do obrad

W bolszewskiej bibliotece odbyła się 30. sesja Rady Gminy Wejherowo. Radni obradowali nad wieloma uchwałami porządkowymi oraz nad zmianami w budżecie gminy. Do składu rady dołączył Piotr Syrocki, który zajął miejsce obecnego wójta gminy Przemysława Kiedrowskiego.

Radni gminy Wejherowo powrócili do swoich obowiązków, w tym właśnie do sesyjnych obrad. 30. z kolei sesja odbyła się w środę, 25 sierpnia 2021 roku.

Była to bardzo porządkowa sesja, na której dominowały tematy dotyczące nazewnictwa ulic w Nowym Dworze Wejherowskim, Gościcinie, Gowinie czy Bolszewie. Pochyliliśmy się także nad przejęciem darowizn na poprawę szlaków komunikacyjnych oraz nad budżetem gminy i wieloletnią prognozą finansową, co związane jest z przesunięciami finansowymi - mówił Hubert Toma, przewodniczący Rady Gminy Wejherowo w rozmowie dla Telewizji TTM.

Spotkanie było także okazją do złożenia ślubów przez Piotra Syrockiego, nowego radnego, który zajął miejsce obecnego wójta Przemysława Kiedrowskiego.

Mam nadzieję, że swoje obowiązki będę wykonywał godnie, sumiennie i przede wszystkim skutecznie, by wyborcy byli ze mnie zadowoleni. Pragnę skupić się na kulturze, sporcie i sprawach społecznych. Dużo uwagi chcę poświęcić w związku z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, ponieważ wiele lat pełniłem funkcję prezesa w OSP w Kniewie i jestem tam czynnym członkiem - powiedział Piotr Syrocki, radny gminy Wejherowo

Gmina otrzymała dofinansowanie na dojazd do dróg rolnych w Gościcinie w kwocie 106 tysięcy złotych.

Dofinansowanie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego i jest na dojazd do dróg rolnych w Gościcinie na ul. Wiejskiej. Całkowity koszt inwestycji to ponad 260 tys. zł, więc trzeba było wprowadzić zmiany budżetowe - informuje Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Dodatkowe środki otrzymano także na budowę świetlicy w Łężycach, której wybudowanie to koszt 750 tys. zł. Jak mówi Kiedrowski, w tym roku gmina chce przystąpić do przetargu, więc konieczne było zabezpieczenie budżetu na to przedsięwzięcie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24