24.08.2021 16:00 0 NW

Z Pomorską Kartą Turystyczną do muzeum czy restauracji

Fot. TTM

Dla wszystkich entuzjastów zwiedzania, dla mieszkańców, którzy nie poznali jeszcze dokładnie swojego regionu i turystów powstała Pomorska Karta Turysty. Z nią zobaczyć można blisko 20 atrakcji w całym Trójmieście i okolicach, w tym także w Wejherowie.

Oszczędność czasu i pieniędzy – m.in. to zyskać można nabywając Pomorską Kartę Turysty. Dostępna jest w dwóch wersjach: dwudniowej i trzydniowej, normalna lub ulgowa. Karta pozwala jej posiadaczom na swobodne zwiedzanie obiektów na Pomorzu.

Karta adresowana jest do wszystkich mieszkańców Pomorza, miłośników kultury jak i turystów odwiedzających nasz region. W ramach karty można skorzystać z bezpłatnych wejść do około dwudziestu obiektów - mówi Anna Konkol z wejherowskiego muzeum.

Fot. TTM

Z kartą w kieszeni wejdziemy bez ponoszenia kosztów do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i do Książnicy prof. Gerarda Labudy.

W Książnicy można zobaczyć wystawę stałą poświęconą historii Kaszubów. Obecnie prezentowana jest także wystawa czasowa dotycząca poszczególnych etapów powstawania Książnicy, zbierania księgozbiorów profesora i wystawę malarską Leona Bieszke - wymienia Anna Konkol.

Z turystyczną kartą można także liczyć na zniżki w restauracjach. Nie trzeba się także martwić o bilety na komunikację miejską – zagwarantowane mamy darmowe przejazdy w cały Trójmieście.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...