23.08.2021 14:14 6 WH/KPP w Wejherowie

W weekend posypały się mandaty – podsumowanie akcji ‘Motocykle’

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

W sobotę i niedzielę (21-22 sierpnia) policjanci przeprowadzili akcję „Motocykle” w powiecie wejherowskim. Skontrolowano ponad 230 pojazdów, z czego 129 kierowców zostało ukaranych mandatami.

Już po raz kolejny w tym sezonie wejherowscy mundurowi skontrolowali drogi. W weekend (21-22 sierpnia) szczególnie zwracano uwagę na motocykle.

Celem było zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami oraz innymi pojazdami, a także stanowcza reakcja na inne wykroczenia – mówi mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej komendy.

W ramach działań „Motocykle” policjanci sprawdzali stan techniczny maszyn i uprawnienia kierujących. Do działań wykorzystali ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Łącznie skontrolowano ponad 230 pojazdów, a w tym motocykle.

Mundurowi w trakcie działań ukarali 129 kierowców mandatami za popełnione wykroczenia drogowe. Dodatkowo 13 kierowców utraciło prawo jazdy, w tym 10 za znaczne przekroczenie prędkość na terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali także 22 dowodów rejestracyjnych, gdyż pojazdy nie były sprawnie technicznie – dodaje Pruchniak.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, sześć osób nie posiadało uprawnień do kierowania w tym dwóch motocyklistów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...