22.08.2021 13:03 0 NW/UG Kosakowo

Konsultacje społeczne w sprawie budowy ulicy Klifowej w Mechelinkach

Fot. archiwum

Gmina Kosakowo szykuje się do dużej inwestycji drogowej. W tym celu zaprasza na konsultacje społeczne, których tematem będzie budowa ulicy Klifowej w Mechelinkach. Spotkanie odbędzie się 2 września o godz. 18:00 w świetlicy sołeckiej w Mechelinkach.

W ramach inwestycji planowane jest m.im. ujednolicenie nawierzchni jezdni na bitumiczną, przebudowanie skrzyżowań i zjazdów, budowa chodnika o szerokości 2 metrów z kostki brukowej, budowę ciągu rowerowego, ciąhu pieszo-rowerowego czy budowa place manewrowego.

Ulica Klifowa jest kolejną, bardzo dużą inwestycją drogową, którą gmina Kosakowo planuje do realizacji w najbliższych latach. Najważniejszym jej elementem, który przebiega przez ulicę Klifową, jest budowa ścieżki rowerowej ER 10. Rozpoczęliśmy prace projektowe całego przedsięwzięcia i w związku z tym zapraszamy wszystkich mieszkańców na konsultacje. Podczas nich zaprezentujemy projekt ulicy Klifowej, który w znaczący sposób wpłynie na całe otoczenie tego terenu – mówi wójt gminy Kosakowo Marcin Majek.

Aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi cały odcinek objęto strefą ograniczenia prędkości do 30 km/h i zakazem postoju. Ulica na na odcinku od km 0+000 do km 0+650 posiadać będzie po prawej stronie chodnik dla pieszych, a po lewej ścieżkę rowerową. Od km 0+840 zaprojektowano budowę ciągu pieszo-rowerowego łączącego się z odrębnym opracowanie. Jezdnia ma mieć 5,5 m szerokości.

W związku z planowanymi robotami wójt gminy Kosakowo zaprasza mieszkańców na konsultacje społeczne, podczas których będzie możliwość wyrażenia swojej opinii na temat inwestycji i ewentualnymi uwagami. Będzie to także okazja, by szczegółowo zapoznać się z projektem koncepcyjnym zagospodarowania terenu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24