Politycy nie zabijajcie polskich mediów

14.08.2021 11:25 24 WH

Sześciolatka potrącona przez hulajnogę w Dębkach

Fot. czytelnik

W piątek (13 sierpnia) wieczorem doszło do wypadku w Dębkach - mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną zderzył się z sześcioletnią dziewczynką. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR-u, ale ostatecznie dziecko zostało zabrane przez ambulans do szpitala.


AKTUALIZACJA, 14 sierpnia, godz. 13:30

Dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie o godzinie 20:20. Na miejscu pojawili się mundurowi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni mieszkaniec Lęborka jadąc ulicą Spacerową na hulajnodze elektrycznej, po wykonaniu manewru wyprzedzania pieszych, potrącił 6-letnią mieszkankę powiatu radomskiego - mówi sierż. Monika Mularska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili oględziny oraz szkic sytuacyjny. Kierującego hulajnogi przebadano alkomatem - mężczyzna był trzeźwy.

Pucka policja zajmie się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.


Około godziny 20:40 w piątek (13 sierpnia) Państwowa Straż Pożarna w Pucku otrzymała informację o zdarzeniu w Dębkach.

Sześciolatka została potrącona przez mężczyznę, który kierował hulajnogą. Dziewczynka miała uraz ręki. Na miejscu lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Rodzice odmówili transportu dziecka śmigłowcem do szpitala, dlatego została zadysponowana karetka na kołach - mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pucku.

Poszkodowane dziecko zostało przewiezione do wejherowskiego szpitala. Na miejscu działali strażacy z JRG Puck i OSP Żarnowiec, ratownicy medyczni oraz policja.

Fot. czytelnik


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...